کشمکش حقوقی بین ریپل و کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) سرمایه گذاران صنعت کریپتو را درگیر کرده‌است. کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده، ریپل را به فروش اوراق بهادار ثبت نشده در قالب توکن‌های XRP متهم کرده‌است. پیش بینی‌ها مبنی بر این است که این موضوع در نیمه اول سال حل می‌شود. نتیجه این دادگاه طبقه بندی دارایی های دیجیتال را به روز خواهد کرد.

آیا ریپل در برابر SEC ایالات متحده پیروز می شود؟

در آخرین به روز رسانی، استوارت آلدروتی (مدیر ارشد حقوقی ریپل) در توییتی در 13 مه، با استناد به استدلال ناموفق رگولاتور دو شکایت را به اشتراک گذاشت که در آن SEC ایالات متحده بر سر موضوع commons enterprise بحث کرد و نتوانست آن را در Howey test ثابت کند. SEC ادعا می‌کند که تمام واحدهای XRP قابل تعویض هستند و ارزش آن‌ها با هم نوسان می‌کند و بخشی از یک شرکت مشترک را تشکیل می‌دهد.

نبرد حقوقی مداوم بین شرکت بلاکچین ریپل و کمیسیون بورس اوراق بهادار (SEC) همچنان شاهد پیشرفت‌های جدید است و هر دو طرف نقاط ضعف استدلال مخالف خود را شناسایی می‌کنند. در همین حال، برد گارلینگ هاوس (مدیرعامل ریپل) در رویداد XRP لاس وگاس 2023 ظاهر شد و از جامعه XRP به خاطر حمایت بی دریغ آن‌ها در طول این 3 سال تشکر کرد.

مقاله پیشنهادی: آینده ارز دیجیتال ریپل چه خواهد شد؟

آمارهای شبکه ریپل

دارندگان ریپل منتظر رالی باشند؟ ایرانیکارت

توسعه دهندگان ریپل علیرغم پرونده طولانی دادگاه به کمک خود ادامه دادند. طبق گفته Santiment، تعداد آدرس‌هایی که دارای 1 تا 10 XRP هستند، از اواسط آوریل دارایی‌های خود را افزایش داده‌اند. به علاوه، معاملات در محدوده 100000 دلار و 1 میلیون دلار از آخرین هفته آوریل به طور مکرر به بالاترین سطح خود رسیده‌است. از طرفی، آدرس هایی که دارای 1 میلیون تا 1 میلیارد توکن هستند یا ثابت مانده‌اند یا به میزان قابل توجهی کاهش یافته‌اند. این نشان می دهد که نهنگ‌ها در کوتاه مدت احساس مثبتی ندارند.

دارندگان ریپل آماده رالی باشند؟ ایرانیکارت

در حالی که ریپل هنوز در حال مبارزه با SEC است، فعالیت توسعه شبکه به 4.5 افزایش یافته‌است وقتی فعالیت توسعه افزایش می یابد، به این معنی است که توسعه دهندگان مشارکت خود را در مخازن عمومی GitHub متصل به شبکه بیشتر کرده‌اند.

رشد شبکه، میزان تراکنش کاربران جدید در شبکه را اندازه گیری می کند. این آمار همچنین فضایی برای سنجش پذیرش توکن است. اما این متریک به پایین ترین نقاط کاهش یافت. بنابراین، این نشان می‌دهد که کشش در شبکه ریپل به شدت کاهش یافته‌است.

برای خرید ریپل بدون کارمزد می‌توانید از خدمات صرافی ایرانیکارت استفاده کنید.

منبع 1

منبع 2

منبع 3

نوشته دارندگان ریپل آماده رالی باشند! اولین بار در ایرانیکارت. پدیدار شد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید